Zvicinsky vyslap

Groundspeak Premium Member qwert29 & family played Zvicinsky vyslap

5 stars

Tak o Zvičínském výšlapu mluvím s kolegy už od jejího založení. Dnes nastal den D a s ricardomio a sari.pasi jsme se ji vydali pokořit. Ještě před vlastním sportovním výkonem a při pročítání logů jsem si věřil, že výšlap zvládnu kolem 13min :) Bohužel realita je jiná. Vybrali jsme si tu nejkratší cestu, tj. sjezdovkou nahoru, a pro jistotu jsme měl na startu Garmina Colorado a ricardomio MT s aplikací. Start proběhl perfektně, ale po prvních 10ti metrech běhu do kopce jsme zjistili naše již snížené sportovní výkony. Další postup pokračoval rychlo-chůzí s 2mi přestávkami. Před vrcholem se kolegovy sekl MT, takže už jsme spoléhali jen na Garmina. Když ještě před lesíkem skočila na stopkách 13tá minuta, až jsem moc nevěřil zdolání. Na druhou stranu jsem nechtěl toto zdolávat podruhé, takže sebrat poslední síly a doběhnout. To se podařilo. V cíli jsem byl s časem 14:37, ihned lehnout na lavičku a počkat až doběhnou za mnou na vrchol i moje plíce :)
Teď po zdolání výšlapu netvrdím, že se dá v pohodě zvládnout za 13 minut, ale 15 minut je pro jen občasného sportovce opravdu hranice a pro někoho i osobní výzva. Kdybych musel toto zdolat podruhé, tak s určitostí poběžím po doporučené cestě.
Finálka překvapila, je moc hezky udělaná. I když toto provedení znám, tak se přiznám, že dlouho odolávalo mým očím a hledal jsem kde-co.
Každopádně děkuji za zážitek a zjištění mých fyzických hranic.